Temat: Czym są reklamy Google Ads?

Witam. Jestem świeżo upieczoną studentką pierwszego roku marketingu zatem niektóre tematy to dla mnie całkowita nowość Czy możecie mi wyjaśnić czym tak naprawdę jest reklama google ads? Gdzie mogę zobaczyć przykłady takich reklam?

2

Odp: Czym są reklamy Google Ads?

Moje początki w marketingu internetowych były podobne, więc pełny luzik...Otóż reklamy Google Ads – inaczej znane jako linki sponsorowane – to komunikaty tekstowe, graficzne i wideo, które za pomocą rozbudowanej sieci Google wyświetlają się użytkownikom Internetu.

3

Mówiąc jeszcze prościej , komunikaty reklamowe Google Ads wyświetlają się w sieci wyszukiwania Google już na pierwszej stronie wyników. Łączą się więc z wynikami organicznymi, oferując przejrzystość widoku.

4

Co bardzo istotne, Google Ads pozwala na precyzyjne określenie grupy docelowej, a także umożliwia różne formy rozliczeń w zależności od akcji wykonanej przez użytkownika. Dzięki temu można docierać do grona odbiorców, na których faktycznie nam zależy.

5

Dzięki za info! Teraz wszystko jasne… Przecież niejednokrotnie surfując w sieci spotykałam tego typu reklamy, tylko nie wiedziałam, że to właśnie reklamy Google Ads.