Temat: Co myślicie o modelach Italeri do sklejania?

Hej, zastanawiam się nad kupnem modeli do sklejania. Gdzieś znalazłem fajne modele Italeri. Ktoś z Was miał z nimi do czynienia i mógłby mi coś o nich powiedzieć?

2

Odp: Co myślicie o modelach Italeri do sklejania?

Cześć, moim zdaniem modele Italeri to modele z wyższej półki. Sklejam już od kilku lat i te zdecydowanie mogę Ci polecić, bo są bardzo wytrzymałe i wykonane z dobrych materiałów.

3

Ja od ponad dwóch lat kupuje modele Italeri, ponieważ ich jakość jest o wiele lepsza od jakiś tańszych modeli. Dobrze się je skleja, bo części nie są aż tak delikatne jak w innych. Wybór też jest bardzo duży i marka oferuje również akcesoria do sklejania.

4

A co do akcesoriów do sklejania, to właściwie co jest potrzebne? Trzeba je kupować osobno czy są dołączone do modeli?

5

Akcesoria musisz kupić osobno, ale robisz to właściwie raz i starcza ci na bardzo długo. Musisz potem tylko ewentualnie dokupić farby czy klej jak ci się skończą. Ale jak kupisz dobrej marki jak np. Italeri to są bardzo wydajne.

6

Z akcesoriów potrzebujesz na pewno pędzelki, klej i farby. W zależności od modelu są potrzebne inne kolory, ale bardzo często się powtarzają, więc kilka podstawowych trzeba mieć.

7

Dzięki za podpowiedź. A możecie mi jeszcze powiedzieć gdzie kupujecie swoje modele?

8

Ja swoje modele Italeri zamawiam przez internet, bo mają większy wybór niż stacjonarne. Dokładnie polecam Ci ten sklep: http://agtom.eu/1086_italeri ze względu na dobre ceny i bardzo dużo produktów tej marki.

9

Hej, również sklejam modele Italeri i nie zamieniłbym ich na inne. Jakość rewelacyjna, solidnie wykonane, dzięki czemu się nie rozlatują po sklejeniu. Jest to włoski producent, który oferuje również dobre akcesoria i dodatki do stworzenia np. makiety.

10

A jaki model Italeri polecacie na sam początek?

11

Najlepiej jakiś mniejszy, bo ma mniej części. Możesz zacząć np. od samolotu wojskowego w skali 1:48, myślę że na pierwszy raz będzie w sam raz.

12

Witajcie, ja dla mojego syna kupiłem model na urodziny i wybrałem model F-4E Phantom II marki Italeri – skala 1:48 i spokojnie sobie z nim poradził.