1

Temat: Chciałabym opiekować się osobami starszymi.

Witam. Chciałabym opiekować się osobami starszymi – niekoniecznie chorymi, wydaje mi się najwięcej osób zatrudniających opiekunki potrzebuje po prostu towarzystwa. Oczywiście umiem zająć się domem, zająć się chorą osobą – gdyż moja babcia była obłożnie chora i pomagałam w opiece nad nią. Czy uważacie, że warto jest szukać pracy w charakterze opiekunki? Gdzie najlepiej? Pozdrawiam.

2

Odp: Chciałabym opiekować się osobami starszymi.

Opiekunki osób starszych potrzebne są wszędzie, jednak najlepiej jest wybrać miejsce, gdzie starszych ludzi jest najwięcej. Z pewnością jednym z takich miejsc są Niemcy. Tam zwłaszcza potrzebne są opiekunki ze względu na dużą ilość osób starszych.

3

Jednak obawiam się mojego niemieckiego – uczyłam się tylko w szkole. Dogadam się, lecz pewnie wymagany jest certyfikat co najmniej C1.

4

To zależy od konkretnej oferty pracy. Pod linkiem: http://laxocare.pl/ będziesz miała duży wybór ofert pracy. Każda oferta pracy jako opiekunka, jest opatrzona szczegółami, także w ten sposób zweryfikujesz swoje szanse w kontekście znajomości języka niemieckiego.