1

Temat: Czy adenotomia w Bydgoszczy jest na dobrym poziomie a jak tak to gdzie?

Interesuje mnie zabieg adenotomii w odniesieniu do mojego brata który ma poważne problemy z przerostem migdałka gardłowego. Laryngolog stwierdził, że w jego przypadku zabieg operacyjny wydaje się rozsądną opcją. Pytanie do jakiego ośrodka się udać?

2

Odp: Czy adenotomia w Bydgoszczy jest na dobrym poziomie a jak tak to gdzie?

Ogólnie to chirurdzy gardłowi się zajmują takimi rzeczami. Nie są to jakieś skomplikowane czy ryzykowne zabiegi acz pierwsze dni po operacji nie należą do najprzyjemniejszych...

3

Solidnym i uznanym specjalistą jest Piotr Winiarski. Prowadzi własną praktykę i zajmuje się między innymi wykonywaniem operacji z zakresu adenotomii. Do niego bym się zwróciła na brata miejscu.

4

Rzeczywiście to jest bardzo solidny specjalista a mówiąc szczerze za wielu ich w mieście nie ma. Jest tu strona: http://www.implanty-bydgoszcz.eu/operacje-gardla.html. Słyszałem że skuteczność tych operacji u niego jest bardzo wysoka. I w sumie to jest swego rodzaju zmiana standardu bo dotąd jak potrzebna była adenotomia Bydgoszcz często zmuszała pacjentów do szukania pomocy w innych miastach.

5

Odrobinę mnie przeraża perspektywa takiego zabiegu. Moja siostra miała usuwanie migdałków w dzieciństwie i strasznie to odchorowała. Mam od tego czasu uraz.

6

Jeśli operacja jest fachowo przeprowadzona to wszystko sprowadza się do rutynowego zabiegu chirurgicznego. Nie ma się czego bać.