1

Temat: Pokazy robotów w szkołach – posłalibyście dzieci?

Cześć. Słyszałam że organizują w szkołach pokazy robotów, do tego dochodzi jakieś programowanie funkcji itd. Jak się na to zapatrujecie? Posłalibyście swoje dzieci?

2

Odp: Pokazy robotów w szkołach – posłalibyście dzieci?

Pewnie że tak roboty w szkole to bardzo fajna sprawa. Pomysł sprawdził się już w Japonii, tam są nawet specjalne, stałe zajęcia z programowania i robotyki. Z tego co mi wiadomo to pokazy w szkołach w Poznaniu organizuje ta firma: http://go4robot.pl/oferta/pokazy-w-szkolach/ a po tym co przeczytałem na stronie to tylko się utwierdziłem że to słuszny cel.

3

Uważam podobnie, wolę żeby dzieci bawiły się klockami niż biegały bez sensu po dworzu i się wyzywały, albo żeby siedziały non stop przed telewizorem czy komputerem. Mówią że technika ogłupia ale z tym się zgodzić nie mogę, źle wykorzystana technika na pewno wpływa negatywnie na młode umysły ale takie zajęcia z robotami to w moim odczuciu same plusy. Pozdrawiam serdecznie.

4

Nie zgodze się z wami zupełnie bo nic dzieciom z programowania, czy budowania z klocków nie przyjdzie. Jak wykorzystają tę wiedzę w przyszłości?

5

No jak to jak? Chociażby studia architektoniczne albo informatyczne. Coraz wiecejgalezi gospodarki opiera sie na systemach komputerowych – nadal nie widac tu zwiazku z nauką programowania i działania zaprojektowanych funkcji w maszynach?

6

Wszystko się zgadza, ale na to jeszcze przyjdzie czas, póki co niech się bawią, wygłupiają itd. Porozpieszczajmy troche swoje dzieci zamiast od razu pchac je na głeboką wodę.

7

Nikt ci nie będzie mówił jak masz wychowywac dzieci i czego je uczyć ale moim zdaniem to marnowanie najlepszych lat życia. Zgoda musi być czas na zabawę ale rozwój i nauka jest bardzo wazny w tym wieku a jak widacmozna to polaczycdzieki klockom i programowaniu.

8

Tak w ogóle to trzeba dzieci posłać i zapytać potem czy się podobało i czy chcą jeszcze na to chodzić. Tak jest chyba najrozsądniej. Jeśli warsztaty są dobre, prowadzacy przygotowani a tematyka trafia do maluchów to na pewno opłaca się iśc w to dalej.